Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

DOST ELİ KAZANCI Kitabımız Çıktı.

DOST ELİ KAZANCI Kitabımız Çıktı.

Tarih 03 Şubat 2024, 22:37 Editör Kazancı Haber

Kazancı Kültür Sanat ve Tarih Komisyonu tarafından hazırlanan DOST ELİ KAZANCI Kitabının basımı gerçekleşti

Avukat Naci SÖZEN'in yıllardır araştırıp biriktirdiği, bilgi, belge, yazıları Kazancı Kaldırma ve Dayanışma Derneği bünyesinde kurulmuş olan "Kültür Sanat ve Tarih Komisyonu" üyeleri, Hasan Köksoy ve İbrahim Şahin tarafından hazırlanarak kitap haline getirildi. Kitap bugün matbaadan teslim alınarak Kazancı'ya gönderildi.

Kitap hazırlama ve basım öncesi katkıda bulunan ve bağış yapanlara İstanbul içinde kitaplar teslim edilmeye başlandı. İstanbul dışından kitap talep edenlere de Kargo ile gönderildi.

Kazancı Kültür Sanat ve Tarih Komisyonumuzun İlk çalışmaları olan “Dost Eli Kazancı” kitabı Naci Sözen’nin 50 yıllık çalışmaları komisyon tarafından işbirliği yapılarak 1000 adet basılmıştır. Kitap büyük ebat olup 592 sayfa ile bir kaynak niteliğindedir. İçerisinde Kazancı kasabası ve çevresinin tarihi, hizmet öncüleri, tüm kurumları, yetenekleri, manileri, türküleri, yaşanmış tüm acı tatlı olayları içinde barındırmaktadır.

Komisyonun Kazancı’da Kitap, Şiir, Resim, Müzik Bağlama ve folklor çalışmalarının ön adımını attıklarını, yeni kitap çalışmalarına başladıklarını ayrıca yörede kitap çıkartmak isteyen herkese, komisyonun hazırlayacağı kitaplarda paylaşılması istenen her türlü bilgi belge ve fotoğraflara yer verecek.

Bu haber 510 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kazancı Kasabası Hakkında

Kazancı Göletinde Sona Gelindi

Kazancı Göletinde Sona Gelindi Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldemiz sınırları içerisinde...

Kazancıda Bademler Çiçek Açtı

Kazancıda Bademler Çiçek Açtı kasabamızda Ocak ayında Kış ortasında bademler ağaçları çiçek açtı.

ANKET

Alanya İl olursa Kazancı bağlansın mı
Tüm Anketler

Demokrasi Kazansın01 Nisan 2024

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi