Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

KAREV Resmi Gazete’de yayınlandı.

KAREV Resmi Gazete’de yayınlandı.

Tarih 29 Haziran 2020, 14:46 Editör Kazancı Haber

Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kuruluşuna ilişkin senet Resmî Gazete’de yayımlandı.

KAREV’in kuruluşunun yayımlandığı 12 Haziran 2020 tarih ve 31153 sayılı Resmî Gazete ile gerekli evraklar, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden, Başkan Veli Bozkır’a tebliğ edildi. Yaklaşık üç yıllık bir çalışma sürecinin ardından KAREV, resmen kurulmuş oldu.

KAREV Başkanı Veli Bozkır, uzun süredir beklenen müjdeli haberi önce kurucu üyelerle paylaştı. Bozkır, “KAREV’in kuruluşuna birlikte tanıklık ettik. Bu süreçte siz kıymetli kurucu üyelerimize çok teşekkür ederim” dedi.

KAREV’in anayasası olan vakıf senedinin çok önemli olduğunu ve üzerinde çok çalıştıklarını vurgulayan Veli Bozkır, açıklamasında şunları belirtti: “Vakıflar Genel Müdürlüğü ve birçok kesimle istişare ederek, vakıf senedini titizlikle hazırladık.

Hazırlık aşamasında birlikte yoğun çalıştığımız Ankaramander Yönetim Kurulu üyelerimize ve özellikle sıklıkla Ankara’ya gelerek, çalışmalara destek ve emek veren kurucu üyemiz İhsan Duru ağabeyime ayrıca teşekkür ederim.

Siz kıymetli kurucu üyelerimizle birlikte hayırlı bir yola girmekten büyük bir mutluluk ve onur duyduğumu belirtmek isterim. Rabbim hep birlikte ülkemize ve Karamanımıza hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.”
Veli Bozkır, KAREV’in kuruluş aşamasında Karaman’dan çok sayıda kişi ve kuruluştan destek ve dua aldıklarını ifade etti. Bozkır, “Artık bir ayağımız Karaman’da olacak. Vakfımızın faaliyetleri doğrultusunda Karaman için çok güzel hizmetlerimiz olacak. Proje ve fikirlerimizi sık sık Karaman kamuoyu ile paylaşacağız. Siz değerli hemşehrilerimizden her zamanki katkı ve desteklerinizi esirgemememizi rica ediyoruz” dedi. Resmî Gazete’ye göre, vakfın adı Karaman Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı (KAREV) olarak tescillendi.

Vakfedenler ise şunlar oldu:
Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ayhan Akgöz, Nazlı Babaoğlu, Ali Kemal Boynukalın, Veli Bozkır, İhsan Duru, Mehmet Emin Duru, Ziya Duru, Lütfi Elvan, Mahmut Feridun Erdoğdu, Mehmet Sait Eren, Ali Güler, İsmail İlhan Hatipoğlu, Metin Kıratlı, Sami Özdağ, Osman Sağlam, Suat Sözer, Erol Şimşek, İsmail Tayyar, Ahmet Tek, Esat Toklu. Vakfın Amacı: Başta Karaman il ve ilçeleri olmak üzere ülkemizin eğitim, kültür, sağlık, turizm ve tanıtımı alanlarında devletin hizmetlerini kolaylaştırıcı, kamuya yararlı çalışmalar sunmak, yüksek öğretim kurumları kurarak ülke gelişmişlik standlarına katkıda bulunmak ve senette yazılı diğer hükümleri yerine getirmektir.

Vakfın mal varlığı 100 bin lira olarak belirlenirken,
ilk Yönetim Kurulu’nda Veli Bozkır, M. Feridun Erdoğdu, İhsan Duru, İsmail İlhan Hatipoğlu ve Ahmet Tek
yer aldı.

Bu haber 4416 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dernek Haberleri

Kazancı Kültür Sanat ve Tarih Komisyonu

Kazancı Kültür Sanat ve Tarih Komisyonu KKDD (Kazancı Kalkındırma ve Dayanışma Derneğimiz) Kültür Sanat ve Tarih Komisyonu oluşturdu...

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği

İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneği İstanbul Kazancılılar Kültür ve Dayanışma Derneğimiz bize 18 yıl (1993-2011) boyunca birlikte olmamızı sağladı, hem...

ANKET

2024 Kazancı Belediye Başkanı Kim Olsun

Tüm Anketler

KAZANCI’DA DOĞAL BİTKİLERLE TEDAVİ USULLERİ;07 Ocak 2024

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi