Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

Körkuyu Şenliği Hayırlı Olsun

Körkuyu Şenliği Hayırlı Olsun

Tarih 02 Eylül 2019, 11:57 Editör Naci Sözen

Körkuyu Şenliği, Sosyal Hizmetler alanında bir başarıdır.

Yıllar öncesinden temelini attığımız ve on binlerce kişinin ve yörenin devlet erkanı, şair ve yazarlarını, sanatçılarını toplayarak geliştirdiğimiz şenliğe katılamadığımız için üzgünüz.

Emeği geçenleri, maddi-manevi katkı sağlayanları ve katılanları kutluyoruz. Sosyal hizmetler konusunda 40 yılın üzerinde ve yurt içi-yurt dışı alanlarda hizmete katkı sağlamış ve davetli olarak katılmış , bu yönde kafa yormuş bir Kazancılı olarak bu sosyal, kültürel, tarihi, ekonomik ve ruhsal boyutları olan bu hizmetin tam bir başarı ile tamamlanmasını, hatasız ve kimsenin kırılmadan ayrılmasını sağlamak kolay değildir.

Genel bir söz olarak " SOSYAL HİZMETLERDE YÜZDE DOKSAN DOKUZ BAŞARI BAŞARISIZLIKTIR " deyişin çok iddialı olduğu gerçektir. Burada vurgulanmak istenen çok başarılı bir faaliyet yürütürsünüz fakat bir kişi bile bu süreçte üzüldüyse, zarar gördüyse yaptığını tüm güzellikler gölgelenir..

Geçmişte düzenlediğimiz şölenlerde, üzerinde durduğumuz ilk husus kaza-yaralanma ve hasar olmadan günü tamamlama gayreti olmuştur. sonrasında davet ettiğimiz veya davet edilmeden gelen misafirlere ikramda ve nezakette bulunmak olmuş ve misafirler için yerler ayrılmıştır.

Şölen sırasında halkımızın keşkek sırasında itişik kakıştığını, tartıştığını hatırlıyorum.. Halbuki, mevsim itibariye gun aşırı düğünlerde keşkek yeniyordu. Nedense, Körkuyu keşkeği bir tatlı oluyor ki, misafirler yemeden biz bitiriyoruz. Misafirlere ayırdığımız yerlere oturanları nazikçe uyardığımız halde yerinden kalkmayan, kalkmamakta direnip kavgaya hazırlananlar olduğunu gözlemiştim.

Anamur yaylalarından katılan misafirler o kadar mutlu olmuşlar ki, bir birleriyle konuşmalarında "seneye iznimi Kazancı şenliğine ayarlayacağım" dediklerini duyan arkadaşlarımız vardı. Yollar kalabalıktan tıkanmış, jandarma çağrılmış, insan seli mekana sığmamış ve Yenicesu mevkisine doğru dağılmıştı. Önceki şenliklere kasabadan bir kaç kişi hariç tüm Kazancılılar siyasi ayrılık veya kişisel kırgınlıkları bir tarafa bırakarak şenliğe katılmışlardı.

Bu şenlikler, kültürümüzün yaşaması ve gelecek kuşaklara aktarılması, insanımızın birbirinden kopmadan, dağılmadan ve tükenmeden birliğini devam ettirmesi, konularında çok önemli faydaları olan faaliyetlerdir.

Bu şenlikler ve toplantılarda dilimizi yerinde ve doğru kullanmak da önemlidir. Unutulmaması gereken önemli bir husus, dil ölürse kültür ölür, yaşam kültürü ölürse de toplum (Millet) yok olur.

Kazancı Körkuyu Şenliğinin gelecek zaman içinde daha büyük coşkular ve artan katılımlarla devam etmesini diliyoruz.
Naci Sözen

Bu haber 6561 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kutlama / Festival / Etkinlikler

Kazancıda 10 Kasım Anma Töreni Güzenlendi .

Kazancıda 10 Kasım Anma Töreni Güzenlendi . Kazancı ilköğretim Okulu 10 Kasım kutlanma töreni düzenlendi törene kasaba halkı ve ilgili kurumlar yetkililer katı...

27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali

27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali Ermenek’te 2 gündür devam eden 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali, bugün çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. ...

ANKET

2024 yılı AKP Adaylarından Kazancı Belediye Başkanı Kim Olsun
Tüm Anketler

KAZANCILI 3 GENCİN EĞİTİM YOLCULUĞU03 Aralık 2023

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi