Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Mesut Gürbüz'ün Referandum Yazısına Düzeltme İstemi

İbrahim Şahin

05 Ekim 2010, 19:23

İbrahim Şahin

Sayın Hocam,
Ben Kazancı’dan Nail Gürbüz’ün oğluyum.
Kazancı Beldesi sitesinde 15 Eylül 2010 tarihli “Kazancı 12 Eylül Anayasası’na 28 yıl önce %90’la hayır dedi” başlıklı yazınızı  tesadüfen okudum.
Yazınızın şahsımla ilgili “…Muhtar Nail Gürbüz’ün oğlu Mesut Gürbüz, öğretmen okullarına kayıt yaptıramaz.Muhtar tepkilidir.” kısmının ve “ TİP Millet vekili Nail Gürbüz’ün evinde ağırlanır.” Kısmının yanlış olduğunu düşünüyorum.
1- Sanki bir torpil istenmiş, o da olmayınca muhtar tepki göstermiş şeklinde anladım. Sizinde malumunuz o dönemde de öğretmen okuluna sınavla öğrenci alınıyordu.
Akşehir öğretmen okulunun sınavına girmek için  4 kişi (ben, Mahmut Aktaş ve ismini hatırlayamadığım 2 kişi) Babamla beraber Akşehir’e gittik. Öğleden önce yazılı sınav, kazananlar da mülakata tabi oluyorlardı. Hepimiz yazılı sınava girdik. Biz orda beklerken sınav neticeleri açıklandı. Asılan listede yazılı sınavı yalnız Mahmut Aktaş’ın  kazandığını öğrendik. Haliyle ben ve diğer 2 arkadaş üzüldük. Mahmut Aktaş’ta mülakat sınavına girerek onu da kazandı. Ben de Akşehir dönüşünde Konya’da Gazi Lisesine kaydımı yaptırarak orada okudum.
Yazılı sınavda bir torpilin olamayacağını düşünüyorum, çünkü sınav kağıtlarının sol üst köşesine kimlik bilgileri yazıldıktan sonra kapatılıp yapıştırılıyordu. Olsa olsa mülakat sınavında olurdu, zaten ben de yazılıyı kazanıp mülakata kalamadım.
Benim öğretmen okuluna kayıt yaptıramamamın sebebi budur. Bu konuda rahmetli babamın bir tepkisi olduysa o da benim yazılı sınavı kazanamamadır. Başkalarına bir tepkisi olduğunu düşünmüyorum.
Sizce, benim okula kaydımın yapılmamasının sebebi torpil olmaması ise, yukarıda verdiğim bilgiler ışığında yazınızın düzeltilmesini, yok başka bir sebep varsa onu da tarafıma bildirmenizi rica ederim. Çünkü … kayıt yaptıramaz. Sözü hiç de hoşuma gitmedi.
2- TİP Milletvekillerinin bizim evde ağırlanmaları hususunu babamdan  hiç duymadım. Bunun da gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Bunun yanında İktidar partisi Milletvekilleri Necati Kalaycıoğlu ve Baha Müderisoğlu’nun bizim evde kaldığı ve ağırlandığını babamdan birkaç defa duymuştum.
3- 1969 yılında babam muhtar değildi.
 Bu konudaki yazınızın  benimle ilgili kısımlarının doğrusu yazdıklarım gibidir. Keşke bu yazıyı yazmadan önce bu konuda ki düşüncelerimi sorsaydınız size bildiklerimi söylerdim. Böyle bir yanlışlığa da meydan vermezdiniz.
  Yazını okuyanların, yukarıdaki doğruları bilmesi açısından, yazımın aynı sitede DÜZELTME olarak yayınlamanızı rica ederim.
Saygılarımla.
Mesut GÜRBÜZ
 
Söz konusu olaylar yazılı belgelere dayalı olmadığı için dönemin tanıklarının anlattıkları aktarılmıştır. Mesut Bey'in anlattıklarının doğruluğuna inanıyoruz. Yazı yayınlanmadan önce paylaşmamamız bizim hatamız. Şahsım adına Mesut Bey'den özür dilerim.
 
Yazı bütünlüğünde artısı ile eksisi ile dünden bu güne kasabamızın taplosu yansıtılmıştır. Bu konuda da Mesut Bey'in itirazı yok. İtirazı şahsı ile ilgili kısım. Bu konuda da gerekli açıklamayı yapma ve yanlışlığı hoş görme davranışından dolayı Mesut Bey'e teşekkürler.

Bu haber 2166 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Belediye Başkanının Çalışmalarını Beğeniyoırmusunuz.
Tüm Anketler

TÜRK DİL BAYRAMI KUTLU OLSUN16 Mayıs 2022

© 1999 - 2022 Kazancı Haber Sitesindeki yazı, içerik ve fotoğraflar izinsiz asla kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi