Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Muhteşem Konser

İbrahim Şahin

29 Mayıs 2010, 00:26

İbrahim Şahin

 13 Temmuz’da Kasabamız Dere Kahve’de muhteşem bir konser verildi. 

Piyanist Mehmet KARAKUL, Solist; Murgan OLCAY,  Assolist Hatice GÜMÜL, (Görme Engelli), Hamdi GÜMÜK, Mehmet SAPA Urfa Görme Engelliler Vakfı yararına Ermenek Kaymakamlığı’ndan izin alarak kasabamız Dere Kahve’de saat; 20-24 süresinde muhteşem bir konser verdi. 

Konser öncesi Lokanta işletmecisi Turgay ALBAYRAK, Konser ekibini Kazancı’ya yaraşır misafirperverliğini göstererek yeme içme ihtiyaçlarını karşılayarak ağırladı. 

Konserin izlediğim kadarı ile duyurusu yapılmadığı için katılım azdı. Konser başlangıcı yol boyunda ailelerin konseri ilgi ile dinlediği, tesis alanına inmediği dikkat çekti. Assolist Hatice Dolmuş’un daveti ve benim açıklamalarım sonucu tesis alanına indiler. 

Konser süresinde konser ekibinin yanında yer alarak türkü aralarında Dere Kahve için yazmış olduğum; ‘’Binlerin Vefalı Aşkı’’ şiirimi ve Engelliler yararına çıkartmış olduğumuz Antoloji Şiir Kitabından şiirler okudum. 

Dinleyiciler konser ve şiirleri beğeni ile izleyip, dinlediler yalnız beğenilerini alkışları ile yansıtmadılar.

Konsere en büyük maddi yardımı yine Lokanta işletmecisi Turgay ALBAYRAK yapmıştır. Konser ekibi memnuniyetlerini günün anısına bir hediye vererek ve tekrar tekrar teşekkür ederek belirtmişlerdir.  

 Yardımda dikkat çekenlerden biri de küçük Buse oldu. Küçük Buse’ye de bir hediye vermek istediler. Küçük Buse vaktin geç olması nedeni ile oradan ayrılmıştı. 

Motorcu hayrettin, Polat Ailesi ve bunların yanında bir kısım hemşerilerimiz maddi yardımda bulundu. 

Sonuçta konser ekibi kasabamızdan memnun olarak ayrıldı. Dinleyiciler de memnun kaldı. 

Burada Başta Ermenek Kaymakamlığı, İşletmeci Turgay Albayrak olmak üzere, maddi yardımda bulunan hemşerilerimize, alkışları ile destek olan hemşerilere kasabamız adına teşekkür ederim. Umarım bundan sonra bu tür etkinlikler olur ve daha organize biçimde yürütülür.  

İbrahim ŞAHİN – 13 Temmuz 2008     
i.sahin42@mynet.com

 

Bu haber 1957 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANKET

Belediye Başkanının Çalışmalarını Beğeniyoırmusunuz.
Tüm Anketler

CUMHURİYET ŞEHİDİ ÖĞRETMEN ASTEĞMEN KUBİLAY ANILIYOR24 Aralık 2021

© 1999 - 2022 Kazancı Haber Sitesindeki yazı, içerik ve fotoğraflar izinsiz asla kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi