Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenek’te Yamaç Paraşütü yapıldı.

Ermenek’te Yamaç Paraşütü yapıldı.

Tarih 20 Ağustos 2023, 19:32 Editör Kazancı Haber

Ermenek Kaymakamı ve Belediye Başkanı yamaç paraşütü ile uçtular.

İlçemiz Ermenek de 18-19-20 Ağustos tarihleri arasında yapılan 27.Ermenek Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali kapsamında Ermenek’te ilk defa yamaç paraşütü gerçekleşti.

Festival etkinlikler kapsamında Mersin ve Adana bölgesinden gelen 13 yamaç paraşüt sporcuları Festival boyunca 50’nin üzerinde Ermenek semalarından atlayış gerçekleştirdi. Sporcularımız Ermenek Firan kalesinin üzerinden atlayış yaparak Turkuaz Mesire Alanına iniş yaptılar.

Hemşerilerimizin büyük ilgi gösterdiği atlayışlarda yaklaşık 40 hemşerimiz ilçemizi havadan görüntülemenin keyfini çıkardılar. Ayrıca, Ermenek Kaymakamı H.Kerim Meral ve Belediye Başkanı Mustafa Bozcu ilk defa yamaç paraşütü ile uçuş yaptılar.

Atlayışların ardından Belediye Başkanı Mustafa Bozcu, ERÇEV Başkanı Osman Koçak, Ankara Ermenekliler Derneği Başkanı Talat Seyhan, KONER adına Özgür Karamanlı ve ERDOK Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Oran, pilot ve sporcularla Ermenek’te bu sporun geleceği üzerine bir toplantı düzenleyerek atlayış yapan sporculardan ve pilotlardan bilgi aldılar.

Toplantıda, pilotlar ve sporcular ’’Ermenek’in bu spor alanında küçük bir altyapı çalışması ve tanıtımla ülke çapında yamaç paraşüt merkezi olabilecek potansiyele sahip olduğunu, bu konuda dünya markası olan Ölüdeniz’in artık çok sıkıştığını ve yeni yerlere ihtiyaç olduğunu, Ermenek’in de bu ihtiyaca cevap verecek konuma ve güzelliğe sahip olduğunu’’ belirttiler.

Kzancı Beldemizde de ilk yamaç paraşüt uçuşu 03.04. 2016 günü Kazancılı hemşerimiz Hüseyin İşleyen tarafından Tozlu yaylasından yapılmıştı.

Son 5 yıldır da profesyonel anlamda Halil Özden öncülüğünde Kasabamızın Kızıltaş tepesine belediyemiz tarafından yapılan pist sayesinde Kazancılı gençler bu sporu geliştirdiler

Özellikle gençlerimizden Murat Güzel bu konuda bir hayli yol katederek başarılı uçuşlar yapmaktadır.

Artık Yamaç Paraşütü Kazancı ve bölgemiz açısından güzel bir aktivite olarak bu konuda meraklı olan sporcuların çekim mrkezi haline gelmektedir. Turkuaz gölü üzerinden süzülerek uçuşlar yapan Kazancı ve Ermenek paraşüt sporcularımız karşılıklı uçuşlar yaparak belkide havada buluşurlar inşallah.

Bu haber 105 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Çatalbadem Roma Şarap Atölyesi

Çatalbadem Roma Şarap Atölyesi Şarap atölyesi Kazancı Kasabamız Çatalbadem mahallemizde Roma Bizans dönemine ait bir Şarap Atölyesi dir.

YABANCI SANMA BENİ

YABANCI SANMA BENİ Yabancı sanma gardaş beni Sürümüze dalan kurt aynı

ANKET

Alanya İl olursa Kazancı bağlansın mı
Tüm Anketler

HASTANE ÖNÜNDE İNCİR AĞACI29 Eylül 2023

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi