Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

Nükleer Santrali Kampını Su Bastı

Nükleer Santrali Kampını Su Bastı

Tarih 17 Mart 2023, 22:01 Editör Kazancı Haber

Komşumuz Mersin’in Gülnar ilçesinde inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde taşeron firma olan Serban İnşaatın Gülnar Büyükeceli’deki 350 kişilik işçi kampını yağmurlar sonrası su bastı

Mersin’in Gülnar ilçesinde tepkilere rağmen yapımı devam eden ve depremler ile korkulu adreslerden biri haline gelen Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaatında çalışan işçiler sık sık yaşadığı mağduriyetle gündem gelmeye devam ediyor.
Maaşlarını alamadıkları, zorlu ve kötü çalışma koşulları nedeniyle sık sık eylem yapan işçiler, kamplardaki yaşam kalitelerine isyan ediyor.

YATAKHANE VE YEMEKHANE SULARA GÖMÜLDÜ
Yaz aylarında aşırı sıcaklarda kamplardaki kötü koşullarda büyük zorluklar yaşayan işçiler kış aylarında ise yağmurlar sonrası su baskınları ile boğuşmak zorunda kalıyor. Meteorolojinin günlerdir kente yaptığı uyarılar sonrası kentte özellikle batı sahillerde etkili olan yağmur hayatı felç etti. Yağışların Akkuyu sahasına da etkisi olumsuz oldu. Akkuyu NGS inşaatında ki taşeron firmalardan Serban İnşaata ait Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesinde bulunan işçi kampını yağmurlar sonucu su bastı. 350 kişilik işçi kampı sulara gömülürken işçilerin kaldığı konteynerler ile yemekhane kullanılamaz hale geldi.

2021’DE DE YAŞANDI
Akkuyu NGS şantiyesi bölgesinde 2021 yılında şiddetli yağış nedeniyle yerleşim alanı dışında bulunan yemekhanyi su bastı. Akkuyu NGS AŞ, baskının binanın bakımından sorumlu yüklenici firmanın çatının kış mevsimine hazırlık çalışmalarını zamanında tamamlamaması nedeniyle yaşandığını bildirdi.
Fotoğraf ve Haber Kaynak:www.mersinhaberci.com

Bu haber 144 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Muhittin Tuncel Akparti Kazancı Belediye Başkanı Adayı Oldu.

Muhittin Tuncel Akparti Kazancı Belediye Başkanı Adayı Oldu. Muhittin Tuncel Akparti Kazancı Belediye Başkanı Adayı Oldu. Kazancı Belediye Başkanı Adayı Oldu.

Mevlüt Akgün Karaman Belediye Başkan Adayı Oldu.

Mevlüt Akgün Karaman Belediye Başkan Adayı Oldu. AK Parti Karaman Belediye Başkan adayı Mevlüt Akgün oldu.

ANKET

2024 Kazancı Belediye Başkanı Kim Olsun

Tüm Anketler

KAZANCI’DA DOĞAL BİTKİLERLE TEDAVİ USULLERİ;07 Ocak 2024

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi