Kazancı Haber (.Bir haberden daha fazlası.)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenekli  Prof. Dr. İbrahim CEYLAN    vefat etti.

Ermenekli Prof. Dr. İbrahim CEYLAN vefat etti.

Tarih 09 Temmuz 2022, 01:37 Editör Naci Sözen

Mekanı cennet olsun.

Ermenek ve Taşeli Bölgesi’nin yetiştirdiği ünlü Tıp ve Bilim insanı muhtereh hemşehrimiz, Ankara Tıp Fakültesi’nin efsane öğretim üyesi, Ermenek yöresi coğrafyası ve insanını çok seven büyüğümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim CEYLAN’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisini uzun yıllardır tanımış olmanın ve bir çok yöresel konuda faaliyet yürütmüş ve geçmişe ait (ortaokul ve lise yılları dahil) hayat tecrübelerini dinlemiş olmanın bir şans olduğunu değerlendiriyorum. Unutamadığım bir anı bir toplantımızda Ermenek köylerinden birinin muhtarı (Çimene köyü muhtarı) tarafından aranmıştı. Görüşme sonunda “sonbaharda Ermenek’e gelince köyüne geleceğim. Kara yemiş (incir) ağacının dallarının ucundaki, yarısını kuşların yediği kurumaya başlamış yemişleri yemek istiyorum” demesi çok ilgimi çekmişti. Yazmış olduğu “Hayat Savaşımda Nereden Nereye” isimli kitabını imzalayarak hediye etmiş olmasınıda şükranla hatırlıyorum. Ayrıca, 1950 yılında Konya Lisesinde okuyan Ermenekli öğrencilerin toplu resmine baktıkça “ hey gidi günler hey” demişti. Resimdeki o “okuyup adam olmak” ülküsüyle çileli yollara düşmüş çocukların hepsinin birer değer olduklarına işarwet ederdi. Merhum bilim insanımıza Allah’dan sonsuz rahmetler dilerken, kederli ailesine, dostlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz. Mekanı cennet olsun. Av. Naci SÖZEN , 09.07.2022

Bu haber 199 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Haberler

Çatalbadem Roma Şarap Atölyesi

Çatalbadem Roma Şarap Atölyesi Şarap atölyesi Kazancı Kasabamız Çatalbadem mahallemizde Roma Bizans dönemine ait bir Şarap Atölyesi dir.

YABANCI SANMA BENİ

YABANCI SANMA BENİ Yabancı sanma gardaş beni Sürümüze dalan kurt aynı

ANKET

Alanya İl olursa Kazancı bağlansın mı
Tüm Anketler

HASTANE ÖNÜNDE İNCİR AĞACI29 Eylül 2023

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 haber sitemize girilen ve yüklenen yazı, bilgi belge, içerik ve fotoğrafları Kazancı haber her türlü basım yayın kitap broşür vb işlerde kullanabilir sahipleri bu konuda muvakatname vermiş sayılır. ayrıca sitede yayınlanan her türlü veri kazancı haberden izin almadan kullanılamaz. Haber, Köşe Yazıları ve yorumların sorumluluğu sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi