KAZANCI HABER (... Bir Haberden Daha Fazlası ...)
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM
Kazancı Belediyesi 2 yıllık İcratını Açıkladı.

Kazancı Belediyesi 2 yıllık İcratını Açıkladı.

Tarih 30 Aralık 2021, 13:54 Editör Kazancı Haber

Kazancı Belediye Başkanı göreve geldikleri günden buyana gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği faaliyetleri yaptığı Halk toplantısında sunum ile açıklamıştı.
Kazancı Belediyesi bugünde sosyal medya hesabından 2 yıllık süreçte yapmış oldukları faaliyetleri 36 madde halinde yayınladı.

Ayrıca; Kazancı Belediye Başkan Muhittin Tuncel, Hayata geçirmiş olduğunuz ve yapacağımız projelerimiz hız kesmeden devam edecektir. Siz değerli Kazancı halkı herşeyin en iyisine laiksınız, Bu güzel kasabamızı daha da güzelleştirecegiz. Kasabamıza bir kez daha hayırlı ve ugurlu olmasını dilerim. dedi.

Kazancı Belediyesinin 2 yıllık süreçte yapmış oldukları faaliyetleri;

1-ASFALT YAPIMI
Kurumumuza ait Kartaltepe mevkisinde bulunan taşocağımızda üretmiş olduğumuz alt yapı malzemesini kullanarak Kasabamızda alt yapısını tamamladığımız ve gece gündüz demeden asfaltlama yaparak
-Çatalbadem mahallemizde bulunan Cadde ve ara sokakarın tamamını.
-Gökçeler mahallemizin tamamı.
- Tepecik ve Gökçeler arasında ki çevre yolunun tamamı. (Tepecik Mahallesinin ara sokakları komple kilitli parke taşı ile kaplanmıştır.)
-Türbeseki mahallesinin tamamı. (Demircilik arazi yolu dahil)
-Ötekaya mevkiinde ki bölümler.
-Merkez mahallemizde ki çevre yolu.
-Yukarı mahallemizin ana yolları. (ara sokakların alt yapı çalışmaları bitince komple kilitli parke taşı ile kaplanacaktır.)
-Körkuyu festival ve Mesire alanımızın yolu.(Alan mevkisine kadar)
-Uluköy mahallemizde ki bazı bölümler. (diğer kısımlar komple kilitli parke taşı ile kaplı).

2 -ÇAKILLI İMAR YOLU
Kasabamız Çakıllı sokakta yaşayan vatandaşlarımızın bir afet anında ulaşım yollarının elverişiz olmasından dolayı genişletme ve istinat duvarı çalışmalarımızı tamamladık ve imar yolunu elverişli hale getirdik.

3-BUÇAK VE ULUKÖY ARASI ÇEVRE YOLU.
Beldemiz Bucak ve Uluköy Mahallelerini birbirlerine bağlayan 1.2 Km’lik imar yolu açılarak istinat duvarları ve asfalt kaplaması yapılarak hizmete sunuldu.

4-BULGURLUKLARIN YENİLENMESİ
Kasabamızda yaşayan vatandaşlarımızın kışlık ihtiyaçlarını hazırlamakta kullandıkları bulgurlukların (buğday yıkama ve kaynatma yeri) kullanıma elverişsiz olması sebebiyle Gökçeler ve Yukarı mahallede bulgurluklar yeniden yapılarak Halkımızın Hizmetine Sunuldu.

5-ÇATALBADEM AŞAĞI OLUK
Kasabamız Çatalbadem mahallesi aşağıoluk mevkiinde mesire alanı yapımı için başlatmış olduğumuz İstinat duvarlarının yapılması, çevre düzenlemesi çalışmalarımızı tamamladık. Kamelyaların konulması ve diğer çalışmalarımız devam etmektedir.

6-ÇATALBADEM MAHALLESİ ESKİ İLKÖĞRETİM OKULU ÖNÜ ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Çatalbadem Mahallesi Eski İlköğretim Okulu Önü Çevre İstinat Duvarı yapımı, Kilitli parke Taşı (3000m2) İle Kaplaması yapılmıştır. Vatandaşlarımızın Düğün, Yemek, Kuran vb. organizasyonlarda kullanılması için hizmete sunuldu.

7- Elektrik Hatlarının Yer Altına Alınması.
Kasabamızın önemli caddelerinden biri olan İnönü Caddesinde Tombul Marketin Önünden Başlayıp, Kazancı Orman İşletme Şefliği Önüne Kadar, Sağlık ocağı kavşağından Atatürk Caddesini takiben Dere Kahve bölgesine kadar olan bölümde yer alan ve görüntü kirliliği oluşturan elektrik direkleri ışıklandırma çalışmaları için yenilenerek, elektrik hatları da dağıtım şirketi tarafından yer altına alınması çalışmalar tamamlanmıştır.
Söz konusu hatların tamamlanmasının ardından Tombul Marketten Başlayıp Orman İşletme Şefliğine Kadar olan bölüm komple yenilenip Kasaba halkımıza güzel bir meydan olarak haline getirilmiştir. Atatürk Caddesi ise ışıklandırılıp güzel bir görünüme kavuşturulmuştur.

8- Toros’un Oluk Çeşmesinin Yenilenmesi.
Toros’un oluk adıyla bilinen yerde güzelleştirme çalışmalarımız sona ermiştir. Çeşmeye hayat veren su kaynağını daha elverişli hale getirdik. Altyapı çalışmalarının ardından bir adet modern çeşme yaptık. Mesire alanına dönüştürdüğümüz alana 1 adet kamelya konuldu ve diğer eksikleri en kısa zamanda tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulacaktır.

9- Elmalı Oluk Çeşmesinin Yenilenmesi.
Elmalı oluk adıyla bilinen yerde güzelleştirme çalışmalarımız sona ermiştir. Ana oluk ve Yavru oluk olarak iki adet oluk yapımını gerçekleştirdik. Mesire alanına dönüştürdüğümüz alana 1 adet kamelya konuldu ve diğer eksikleri en kısa zamanda tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulacaktır.

10- GÖKÇELER MAHALLESİ SOSYAL TESİS
Gökçeler Mahallesinde Düğün, Nişan, Taziye ve Sosyal Tesisin 650 m2 kilitli parke taşı döşenmesi, Çatı yapımı ve Elektrik tesisatının yapım işi gerçekleştirildi.

11- GÖKÇELER MAH. GEDİK YERİ MEVKİİ İSTİNAT DUVARI VE YOL ÇALIŞMASI.
Kasabamız Gedik yeri mevkiinde yaşayan vatandaşlarımızın bir afet anında ulaşım yollarının elverişiz olmasından dolayı genişletme ve istinat duvarı çalışmalarımızı tamamladık ve imar yolunu elverişli hale getirdik.

12- KENT MEYDANI YENİLENMESİ
Kazancı Belediyesi Kültür Merkezi projesinin tamamlanmasının ardından Beldemize yakışır bir meydan kazandırmak için başlatmış olduğumuz çalışmalarımızı tamamladık. Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Kent Meydanı adını verdiğimiz meydanı halkımızın hizmetine sunduk.

13- KIZILBURUN İMAR YOLU
Yıllardır beldemiz kızılburun mevkiindeki arsaların ve konutların büyük bir sorunu olan yolun açılması için taşınmaz sahipleri ile yapılan toplantılar neticesinde arazi sahiplerinin rızası ile başlatmış olduğumuz çalışmamalar neticesinde imar yolunu açtık. İmar yolunun istinat duvarının yapılması ve asfalt kaplanması için çalışmalarımız devam etmektedir.

14-KÖRKUYU MESİRE VE FESTİVAL ALANININ YAPILMASI. Vatandaşlarımızın aileleri ile güzel zaman geçirebilmesi için başlatmış olduğumuz körkuyu festival alanı ve mesire alanı Kurumumuz tarafından yapımını tamamladık. Körkuyu mesire alanına can olan içmesuyu kaynağı Belediyemiz tarafından daha elverişli hale getirildi.
Alt yapısını tamamladığımız alanda istinat duvarları, Çevre düzenlemesi, Peyzaj işleri, Kilitli parke taşı ile kaplanması, Kurumumuz tarafından yapımı gerçekleştirilen kamelyaların ve bankların konulması, Gelen vatandaşlarımız için mangal alanlarının yapılması, Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için tuvalet yapımı, Çeşmenin daha güzel hale getirilmesi, Çay ocağı ve büfenin yapılması gibi işlemleri tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk.

15- TEKSTİL ATÖLYESİNİN YAPIMI
Beldemizdeki genç nüfusun dışa göçünü engellemek halkımıza yeni 200-250 kişilik iş istihdamı sağlamak için; Beldemiz merkez mahalledeki cami arkasında bulunan arsaya tekstil atölyesi için yapım işini tamamladık.

16- AYMALI MEVKİİ İSTİNAT DUVARI VE KİLİTLİ PARKE YAPIMI
Kasabamız Tepecik Mahallesi Aymalı mevkiinde ekiplerimiz tarafından istinat duvarı ve kilitli parke taşı döşeme işi tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk.

17-ÇATALBADEM İÇMESUYU KAYNAĞI ÇALIŞMASI
Kasabamız çatalbadem Mahallemizde yıllardır devam eden içmesuyu sorununun devam etmesi nedeni ile Belediyemiz tarafından tespit edilen ve içmesuyu kullanımı için ekiplerimiz tarafından yaklaşık bir buçuk aydır gece gündüz demeden devam eden çalışmalarımızı tamamladık.
Mahalle halkımızın ihtiyacını fazlası ile görecek olan su, mahallemizin içmesuyu deposuna aktarımı ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildi ve mahallemizin içmesuyu sorunu çözüldü.

18- BELEDİYEMİZE KAZANDIRMIŞ OLDUĞUMUZ ARAÇLAR.
Araç envanterimizin eski ve araçlarımızın eksik olmasından dolayı yaşadığımız aksaklıklar yüzünden ve Halkımıza daha iyi hizmet edebilmeksek için göreve geldiğimiz günden bu güne kurumumuza kazandırmış oluğumuz araçlar.
-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 6+1 kapasiteli Çöp Aracı Hibe
-Ahmet ve Nezehat KELEŞOĞLU Vakfı, 4X4 Arazi Aracı (Pikap) Hibe
-Karaman İl Özel İdaresi Hafriyat Kamyonu Hibe
-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hidromek Marka Kepçe
-Türkiye Belediyeler Birliği, Hafriyat Kamyonunu Hibe
-Milli Emlak Müdürlüğü, Aracı hibe, Zabıta Aracına dönüştürüldü.
-Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Cenaze Yıkama Aracı Hibe
-Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Cenaze Taşıma Aracı Hibe

19-DEMİRCİLİK ARAZİ YOLU
Arazi Yollarımızdan Demircilik Mevkisinde Tehlikeli Virajların Ortadan Kaldırılması İçin 0.8 km Yeni Yol Açıldı. Asfalt kaplaması yapılarak Hizmete Sunulmuştur.

20-BUÇAK MAHALLESİ KİLİTLİ PARKE TAŞI YAPIMI
Bucak mahallesinin Tamamında Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebekelerinin Abone Bağlantıları Tamamlanarak Üst Yapısı Kilitli Parke Taşı İle Kaplandı.

21-AHMET VE NEZAHAT KELEŞOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ
Belediyemizin ve halkımızın en büyük hayallerinden olan Kazancı Belediyesi Kültür Merkezi Projesini hayata geçirdik. Yeni Belediye Binası, Kapalı Pazar yer, Kütüphane, etüt merkezi ve düğün salonu yapımını hayata geçirdik ve halkımızın hizmetine sunduk.

22- TEPEÇİK MAHALLESİ İSTİNAT DUVARI VE KİLİTLİ PARKE TAŞI YAPIM İŞİ Kasabamız Tepecik Mahallesinde İstinat Duvarları ve Komple Kilitli Parke taşı döşeme işini tamamladık ve Halkımızın Hizmetine sunduk.

23-ULUKÖY MAHALLESİ KİLİTLİ PARKE TAŞI YAPIM İŞİ Uluköy mahallesinin Tamamında Kanalizasyon ve İçme Suyu Şebekelerinin Abone Bağlantıları Tamamlanarak Üst Yapısı Kilitli Parke Taşı İle Kaplandı.

24- METRUK BİNALARIN YIKIMI
Kasabamızda görüntü kirliliği ve çevrede yaşayan vatandaşlara rahatsızlık oluşturan metruk binalar, Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tek tek yıkılıyor. Belediye ekipleri son olarak Yukarı mahalle ve Merkez Mahallesi'nde tehlike arz eden metruk binaların yıkımını gerçekleştirdi.

25- DERE YATAKLARININ BAKIMI
Sel felaketi neticesinde zarar gören dere yataklarımızın bakımlarını ve uzun yıllardır temizliği yapılmayan derelerimizin felakete neden olmaması için temizlikleri yapılmıştır.

26-BOYALIK VE YUKARI MAHALLE KAPALI SULAMA SİSTEMİ
Geçim kaynağımızın temelini oluşturan Tarım faaliyetlerini daha modern daha ekonomik ve daha verimli bir şekilde gerçekleştirmek için bölgemizdeki yer yer toprak ve betondan oluşan Boyalık ve Yukarı Mahalle sulama kanallarına tamamen borulu kapalı sistem sulama suyu şebekesi yapım işi tamamlanmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

27-ESKİ DÜĞÜN SALONUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ
Ahmet ve Nezahat KELEŞOĞLU Vakfı tarafından yapılan ve Kazancı Belediyesi Kültür Merkezi İnşaatının arsasında bulunan toplantı ve düğün salonu olarak kullanılan prefabrik bina sökülerek Belediye hizmet binası arkasında bulunan ve Belediye hizmet araçlarının otoparkı olarak kullanılan arsaya kurularak özellikle itfaiye aracı vb araçların otoparkı ve kademe olarak kullanılmaktadır.
Sökülerek atıl vaziyete gelecek prefabrik yapı değerlendirilmiş ve itfaiye gibi önemli bir hizmet aracının kışın bile aktif bir şekilde hizmete daima hazır bulunmasını sağlamaktadır.

28-İÇMESUYU HATTININ YENİLENMESİ
Kasabamızda içmesuyu hattının eskimesi yüzünden su kaçaklarının fazla olmamsından ve sağlık yönünden olumsuz zararlar teşkil etmesinden dolayı başlamış olan içmesuyu yenileme çalışmalarını tamamladık.

29-KÖRKUYU KÜLTÜR VE SILA FESTİVALİNİN DÜZENLENMESİ
Belediyemizin öncülüğünde her yıl gerçekleştirmiş olduğumuz körkuyu kültür ve sıla festivali bu senede coşku ile gerçekleştirdik. Seneye Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel ve kapsamlı Kültür ve Sıla festivalini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

30-SICAK ASFALT YAPIMI
Merkez mahalle içerisinde bulunan cadde ve sokaklar Rodmiks kaplama ile yapılarak toz ve çamur oluşmasının önüne geçildi.

31- YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİSTİ YAPIMI
Kasabamız gençleri tarafından kurulan "Kazancı Sportif Havacılık ve Beceri Geliştirme Kulübü Derneği"nde yamaç paraşütü pilotları tarafından daha iyi ve sağlıklı şartlarda bu sporu geliştirmek, yamaç paraşütü turizminin beldemizde faaliyet göstermesi amacı ile Belediyemizden talep edilen ve kendi emekleri ile oluşturmak istedikleri uçuş pisti için üzerimize düşeni yaptık.
Belediyemize ait iş makineleri ile açmış olduğumuz yamaç paraşütü pist alanına Belediyemiz tarafından temin edilen kilitli parke taşı Belediye personelimiz, pilotlarımız ve gönüllü gençlerimiz tarafından yapımı gerçekleştirildi.

32- ÇÖP KONTEYNERLERİNİN YENİLENMESİ
Çevre düzenlemesi kapsamında Kurumumuzun girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe alınan çöp konteynerlerini Atatürk ve İnönü Caddelerine yakışır şekilde yenileri ile değiştirdik.

33- TAŞ DUVAR YAPIM İŞİ
Kasabamızda çevre düzenlemeleri kapsamında bir çok yeni istinat duvarı yapımı gerçekleştirdik bunlardan birkaç örnek.
-Çatalbadem mahallesi yukarı mezarlık taş duvar yapım işi.
-Çatalbadem mahallesi mıdıklar sokak taş duvar yapım işi.

34- ARAZİ YOLU YAPIMI
Vatandaşlarımızın arazilerine daha elverişli ulaşım sağlamaları için yeni açtığımız ve düzeltme yaptığımız arazi yolları.
-Burçak alanından başlayıp körkuyu, Mahmut kuyusunun üzerinden Toros’un oluğa, oradan Elmalı oluğa ve devamında Ermenek asfaltına indirildi.
- Çekmeliye giden yol genişletildi.
-Yenicesudan – Çatalbadem’e giden yol genişletildi.
-Sıkkoyak yolu devamında kayagıl, Torosun oluğa bağlantısı ve kayagıldan Yenice suya yol yol bağlantısı yapıldı.
-Burçak alanında 2 adet bağlantı yolu açıldı.
-Ayı oluğu yolu yapıldı.
-Ak gedik arazi yolunda iyileştirme yapıldı.

35- KAPALI SULAMA SİSTEMİ YAPIMI
-Beybağı sulama sistemi yapıldı.
-Aşağıdeğirmen alanı su arıklarına ilave kapalı sistem yapıldı. 1500mt.
-Bucak sulama sistemi kapalı sisteme alındı.
-Olukbaşı arığına 1500mt kapalı sistem boru döşendi.

36-ÇATALBADEM ALAN YOLU VE İSTİNAT DUVARININ YAPILMASI
Kasabamız çatalbadem mahallesi alan mevkisinde yaşanan vatandaşlarımızın bir afet anında ulaşım yollarının elverişsiz olmasından dolayı 1,5 km yeni yol açımını gerçekleştirdik.
İstinat duvarı yapım işine başlandı, olumsuz hava koşulları yüzünden çalışmalarımız hava şartları iyileşene kadar ara verildi..

Kazancı Belediyesi- Sosyal Medya Sayfası

Bu haber 657 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kazancı Belediyesi

Kazancı’da E- Belediye Hizmeti Başladı

Kazancı’da E- Belediye Hizmeti Başladı E- belediye kapsamında Kazancı Belediyesi hizmetlerine ait detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tekstil Atölyemiz Açılıyor...

Tekstil Atölyemiz Açılıyor... Kasabamızda yapımını tamamladığımız ve bir çok vatandaşımıza isdihtam sağlayacak olan tekstil atölyesi projemiz hay...

ANKET

Alanya İl olursa Kazancı bağlansın mı
Tüm Anketler

ERMENEKLİYE NERELERDE RASTLADIM ? – (8)28 Ocak 2023

HABER ARA


Gelişmiş Arama

© 1999 - 2023 Kazancı Haber Sitesindeki yazı, içerik ve fotoğraflar izinsiz asla kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi