Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
GAZİLER     GÜNÜ    KUTLANIYOR

GAZİLER GÜNÜ KUTLANIYOR

Tarih 19 Eylül 2021, 22:20 Editör Naci Sözen

19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül "Gaziler Günü" resmi olarak kutlanmaktadır.

TÜM GAZİLERİMİZİN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNܔ KUTLU OLSUN

19 Eylül tarihi, Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül "Gaziler Günü" resmi olarak kutlanmaktadır. TÜM GAZİLERİMİZİN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNܔ KUTLU OLSUN . Millet olarak sahip olduğumuz varlıklarımızı (Vatan, Millet, Devlet (Cumhuriyet), Bağımsızlık, Bayrak, İstiklal Marşı) borçlu olduğumuz şehitlerimizi ile gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, yaşayan gazilerimiz ve yakınları başta olmak üzere, tüm milletimizin Gaziler Gününü candan kutluyoruz. Bilindiği üzere, son İstiklal Savaşı gazimiz olan Yakup SATAR, 02 Nisan 2008 günü, Eskişehir İlindeki evinde, 110 yaşında öldü ve Devlet töreni ile defnedildi. Halen yaşamakta olan en yaşlı gazilerimiz, Kore Savaşı Gazilerimizdir Bu değerlerin en önemlileri olan Vatan, Millet, Devlet, Bağımsızlık ve Bayrak dahil bir çok varlığımızı, bedenlerini düşman kurşunlarına siper ederek canlarını veren şehitlerimiz ve yaralanan gazilerimiz bizlere kazandırmışlardır. Kurtuluş Savaşı (Milli Mücadele) gerçeği, Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bu savaşı kazanan şehitler, gaziler ve tüm vatandaşlar için, bir zaferden öteye, bir VAR OLMA veya YOK OLMAMA mücadelesi niteliğindeydi.. Bu gün, bölücü teröre karşı verilmekte olan mücadele de, bir Vatan, Millet ve Devlet mücadelesidir. Bu mücadeleyi verirken şehit veya gazi olanları görmezden gelerek, teröristleri ve Millete silah sıkan, Devlete başkaldıran hainleri ön plana çıkarmak, methiyeler düzmek ve masum göstermek gayretleri, yaşayan gazileri kahreden manzaralar olmaktadır. Gaziler günümüzü tekrar kutluyor, Vatan savunmasında bedenlerinden kayba uğrayan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu haber 74 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

Yük kamyonu yola çıkıyor

Yük kamyonu yola çıkıyor Mustafa karpuz 21Ekim perşembe günü Ankara İstanbul Anadolu yakası Küçükçekmece Esenyurt bölgelerinde yük gönderme...

MasterChef Türkiye Programı Karaman'a geldi

MasterChef Türkiye Programı Karaman'a geldi 4 Ekim 2021 Perşembe günü Karaman Taşkale tahıl ambarlarının önünde çekimlerinin yapıldığı MasterChef Türkiye Progr...

ANKET

Belediye Başkanının Çalışmalarını Beğeniyoırmusunuz.
Tüm Anketler

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN30 Ağustos 2021

© 1999 - 2021 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi