Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Edebiyat Ögretmenim Hüseyin BIYIK

Edebiyat Ögretmenim Hüseyin BIYIK

Tarih 01 Mayıs 2021, 23:18 Editör Naci Sözen

KAZANCILILARIN EĞİTİM ÖNCÜLERİNDEN MERHUM ÖĞRETMENİMİZ HÜSEYİN BIYIK ANISINA

Kazancı Ortaokulu’nun açıldığı yıllarda, edebiyat öğretmeni olarak beldemize atanan ve bir çok Kazancılı öğrencinin aydınlanmasına katkısı olan, her kes tarafından çok sevilen ve sayılan öğretmenimiz Hüseyin BIYIK’ın, 27 Kasım 2018 tarihinde vefat etmiş olduğunu, yıllar sonra, muhterem eşleri Bayan Kabire BIYIK ile yaptığımız görüşmede üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Edebiyat öğretmenimize ALLAH’dan sonsuz rahmetler, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Sürmene doğumlu olan öğretmen Hüseyin BIYIK, 1970 yılında Kazancı Ortaokulu’na edebiyat öğretmeni olarak atanmış ve bekar olarak kasabamıza gelerek göreve başlamıştır. Bir yıl sonra, yaz tatili dönüşünde, kendi memleketinden bayan Kabire hanımla evlenmiş olarak göreve başlamıştır.

Oğulları Serdar 1972 yılında doğmuş, sonraki yıllarda diğer oğulları Serhat ve kızları Arzu dünyaya gelmiştir. Hocamızın iki oğlunun da baba mesleği eğitimciliği seçtiklerini mutlulukla öğrenmiş bulunuyoruz. Görevlerinde başarılar dileriz.

Merhum Hüseyin Hocamız, 1974 yılında Kazancıdan Trabzon’a (Of ilçesine) atanmış, daha sonra Sürmene’ye atanmış ve uzun yıllar görevini sürdürmüş, sonraki yıllarda emekli olmuştur.

Merhum eğitimci Hüseyin BIYIK hocamız nezaket, hoşgörü ve içtenlik samimiyetin tam bir timsali olarak beldemizde hala anılmakta ve hatırlanmaktadır. Eşi Kabire hanım, Kazancı yıllarını hiç unutmadığını, o yılların en mutlu yılları arasında olduğunu söylemiştir. Fakat, tanıdıkları, komşuları ve arkadaşlarının bir çoğunun vefat etmiş olduğunu söylediğimizde çok üzüldüğünü ifade etmiş, komşusu Fatma Teyzenin (merhum Süleyman KÖKSOY eşi ve kazancihaber.com sitesi sahibi Hasan KÖKSOY’un anneannesi) sağ olduğuna da sevinmiştir.

Merhum eğitimci Hüseyin BIYIK hocamız, beldemizde bu günün büyükleri sayılan bir çok Kazancılının öğretmeniydi. Kendisi, Kazancıda “çok hoş bir seda” bırakmıştır. Merhum Hüseyin Hocamızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun. Yakınlarına ve tüm sevdiklerine sağlık ve mutluluklar içinde uzun ömürler diliyoruz.

Derleyen/Yazan: Naci SÖZEN

Bu haber 402 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Memleket Haberleri

Hasan TOPTAŞ Vefat etti

Hasan TOPTAŞ Vefat etti Kasabamız Yukarı Mahalleden Hasan TOPTAŞ Vefat etti.

İsmail KOŞAR Vefaat etti.

İsmail KOŞAR Vefaat etti. Kasabamız Merkez Mahalleden İsmail KOŞAR Vefaat etti.

ANKET

Belediye Başkanının Çalışmalarını Beğeniyoırmusunuz.
Tüm Anketler

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN30 Ağustos 2021

© 1999 - 2021 Sitedeki isimler, içerik ve fotoğraflar izinsiz kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi