Kazancı Beldesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORUM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Peki Niye?- Hüseyin Akgül

Peki Niye?- Hüseyin Akgül

Tarih 02 Nisan 2014, 08:20 Editör Kazancı Haber

Çatalbadem'de ki olaya söyleyecek bir şey bulamıyorum. Şimdi çok daha iyi mi oldu? Bir başkan gider biri gelir ama giden can bir daha geri gelmez.

     Öncelikle daha önceki dönemlerinde çalışmasıyla halkın güvenini kazanmış ve halkın  3. kez başkanlık koltuğuna layık gördüğü Uğuz Beyi tebrik ederim.

    Ben Kazancı'da değilim ama her olayı yakından takip etmekteyim. Kazancı'nın derdi benim derdim sevinci benim sevincim Çünki ben bir Kazancı'lıyım. Evet bir seçimi geride bıraktık. Her seçim döneminde oldugu gibi hararetli bir çalışmaydı, tansiyon bir hayli yüksekti.

    Sayın Uğuz Tekin daha önceki 2 dönem kasabamız için güzel işler yaptı ve bu çalışmasına güvenerek, halkın saygısını, sevgisini güvenini kazandığını düşünerek 3. kez aday oldu.

    Sayın Erol Karpuz iktidar partisinden aday oldu. Düşündü ki iktidarın desteğini arkasına alırsa Kazancı'ya daha iyi daha güzel şeyler yapabilirdi. Kendi ilçemizden Sayın Lütfü Elvan'ın da Bakan olması pozitif bir gelişmeydi ve kasabamıza bu avantajları kullanarak daha güzel şeyler yapılabileceğini düşündü ve halkın karşısına çıktı ve yetki istedi.

    Sayın Halil Saydam bünyesinde bulundurduğu bilgi birikim ve kültürü ile Kazancı'da iyi şeyler yapabileceğini, bir çok konuda yenilikler yapabileceğini düşündü ve halk karşısına çıktı.

    Bu insanların görüşü, bakış açısı izlediği yol farklı olabilir ama hepsi bizim kendi içimizden gelen, bizi çok iyi bilen Kazancı'da doğmuş, Kazancı'da büyümüş, çocukluğunda kazancı okullarında okumuş, sokaklarında Kazancı'lıyla oynamış, Kazancı dağlarında hayvan otlatmış, tarlalarında ekin biçmiş, aynı kahvede çay içmiş, sohbet etmiş okey oynamış Kazancı'yı ve Kazancılı'yı bilen içimizden çıkmış hayattan edindiği bilgi ve tecrübeyle bizim halkımız için bir şeyler yapma karar vermiş değerli insanlardır.

    Hiç birisi Ermenistan veya Yunanistan'dan gelmemiştir. Kasaba ve kasabalı için hiç birinin bir art niyeti olamaz. Hepsi de tertemiz ve değerli insanlardır. Partileri, görüşleri farklı olabilir. Amaca ulaşmak için her insan farklı yöntemler kullanır. Bu yöntemler kimine göre yanlış kimine göre doğrudur ama hedef aynıdır. Halk da kendi görüşüne hangisi daha yakınsa hangisinin daha iyi ve doğruyu yapabileceğine inanıyorsa seçimini ondan yana kullanır.

    Peki niye!!!!!!
    Niye halk olarak bölünüyoruz, kardeş kardeşle kavga ediyor. Toplanma mekanlarımız olan kahveleri ayırıyoruz? Neden? Bizim insanımız bu kadar mı cahil? Her yeniliğe hemen ayak uyduran, Atatürk ilkelerine ve cumhuriyete bağlı ileri görüşlü, eğitim seviyesi yüksek olarak bildiğimiz halkımız neden bu kadar kin ve nefret besleyebiliyor köylüsüne, akrabasına, öz kardeşine, anne babasına niye???

    Sen Kazancı'lısın, sen kardeşsin sen dostsun sen akrabasın, sen cansın, sen canansın Kazancı! Silkelen ve kendine gel. Senin kendi düşünceni kimseye kabul ettiremezsin. Herkesin kendi düşüncesi var, görüşü var! Önce saygı duy! Sonra sev, senin düşünce ve görüşteki farklığın senin senin zenginliğindir! Kendi aranda sev, kenetlen ayrılma düşüncen ne olursa olsun. Sadece ve sadece sandıkta göster farklılığını.

    Çatalbadem'de ki olaya söyleyecek bir şey bulamıyorum. Şimdi çok daha iyi mi oldu? Bir başkan gider biri gelir ama giden can bir daha geri gelmez. Allah mekanını cennet etsin demekten başka bir şey gelmiyor maalesef gidenin arkasından.

    Umarım bu olay bir ders olur ve son olur. Şirin kasabamızda insanca, dostça, kardeşçe ve saygı içinde yaşamayı öğreniriz.

Hüseyin AKGÜL

Bu haber 5322 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2014 YEREL SEÇİM_ARŞİVİ

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI

KAZANCI CUMHURBAŞK. SEÇİM SONUÇLARI KAZANCI EKMELEDDİN DEDİ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ

CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇİYORUZ 12 'ci Cumhurbaşkanımızı seçiyoruz...

ANKET

Belediye Başkanının Çalışmalarını Beğeniyoırmusunuz.
Tüm Anketler

TÜRK DİL BAYRAMI KUTLU OLSUN16 Mayıs 2022

© 1999 - 2022 Kazancı Haber Sitesindeki yazı, içerik ve fotoğraflar izinsiz asla kullanılmaz. Haber ve yorumlar sahiplerine ait olup, sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi